Aile kurumunu etkileyecek sorunlar çözülemeyecek duruma geldiğinde durumu çözümlemek adına hukuki olarak çözüm yoluna gidilir. Bağcılar boşanma avukatı aile içi her türlü anlaşmazlığınızda uzlaşma sağlayacak, gerektiğinde hukuki savaşınızda dava kazanmanıza yardımcı olacaktır. Boşanma avukatları sadece evliliğin bitirmesi ile değil pek çok aile sorununun giderilmesinde rol oynamaktadır. Sorunlu evliliklerin son bulması adına boşanmak en isabetli seçenektir. Bu yüzden evlilik daha sıkıntı vermeden bitirilmesi adına tecrübeli bir avukata başvurulması çok yerinde bir düşünce olacaktır. Boşanma avukatları sadece evliliğin bitirilmesinde değil, nafaka bağlanmasında, çocuk velayetlerinde de oldukça önemli bir görev üstlenmektedir. Özellikle çekişmeli olarak görülecek boşanma davalarında işinin ehli, tecrübe sahibi avukatlarla çalışılması adliyede işlerin daha kolay ilerlemesine neden olacaktır.

Bağcılar boşanma avukatı aile konusu içeren her türlü sorun için danışman olarak yanınızda yer almaktadır. Aile meselelerinin yasal olarak sonuca bağlamak isteyenler, hakkını aramak için avukatlık hizmetlerinden kolayca yararlanabilirler. Boşanma avukatları ayrıca aile içinde oluşan sorunlara bağlı olarak küçük düşürücü olaylar ve negatif tutumlar neticesinde tazminat davasına da bakabilmektedir. Bununla birlikte evlilik müessesesinin bitişi ile birlikte tarafların mal tasfiyesi boşanma avukatlarınca sonuca ulaştırılmaktadır. Avukatların ilk amacı sorunlu evliliklerin düzeltilmesinde arabulucu etki sağlamaktır. Ancak boşanmayı haklı kılacak pek çok unsur varsa ve uzlaşma sağlanamıyorsa hukuki süreç avukatlar aracılığı ile sağlanmaktadır.

Bağcılar Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma avukatları evliliğin resmi olarak sonlandırılmasında başvuru yapılacak kişilerdir. Bağcılar boşanma avukatı aracılığı ile sorunlu evliliklerin kolayca sona erdirmek mümkündür. Özellikle anlaşmalı olarak açılan boşanma davalarında tarafların her ikisi de evliliklerin bitişini onayladıklarından boşanma süreci çok daha rahat bir şekilde sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanmalarda hâkim evliliği tek celsede bitirebilmektedir. Bu itibarla anlaşma odaklı açılan davalar genellikle bir ay ila üç ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Boşanmanın resmi olarak nüfusa yansıması ise bir haftayı bulmaktadır. Anlaşmalı olarak boşanmak aile üyelerini ruhsal olarak yormadan netleşmektedir. Bu yüzden boşanmak için avukata başvuran kişiler öncelikle anlaşma yolunda bir adım atmalıdır. Aksi halde boşanma davası çekişmeli olarak zor bir hal alır.

Bağcılar Çekişmeli Boşanma Avukatı

Bağcılar boşanma avukatı tarafından sağlanacak en zor dava türlerinden biri de çekişmeli boşanma davalarıdır. Avukatları ve tarafları oldukça zorlayan aile davalarından olan çekişmeli boşanmalarda uzlaşma söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden tarafları uzun soluklu bir dava süreci beklemektedir. Genellikle çekişmeli boşanma davalarında nafaka, mal, çocuk ve tazminat sorunları yüzünden anlaşma sağlanamaz. Bu yüzden boşanma imkânsız hale gelmektedir. Ayrıca taraflardan birinin boşanmak istememesi halinde dava çekişmeli bir duruma gelmektedir. Çekişmeye yol açan konular üzerinde anlaşabilmek zor olduğundan boşanma süreci anlaşmalı boşanmalara göre çok daha uzun sürece yayılmaktadır. Çekişmeli boşanmalar genellikle bir ila üç sene içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bağcılar Aile Hukuku Avukatı

Aile müessesesinin içerisinde oluşan sorunların giderilmesi amacı ile aile hukuku avukatı ile görüşmek oldukça akıllıca olacaktır. Bağcılar boşanma avukatı hukuki açıdan izlenilmesi gereken yolu gösterecektir. Aile hukuku avukatı boşanmadan, evlat edinmeye kadar çok kapsamlı aile davalarını ele almaktadır. Ancak aile hukuku avukatlarının en sık karşılaştığı davalar boşanma davaları olarak görülmektedir. Ayrı vesayet durumları söz konusu olduğunda reşit olmayan kişiyi netleştirmek açısından yine aile hukuku avukatlarına başvurulmalıdır. Aile hukuku çok derin bir hukuk alanıdır ve aile hassas bir konudur. Bu yüzden aile davalarında avukat seçimi yaparken alanında uzmanlaşmış avukatları tercih etmek son derece önemli olacaktır. Bu sayede aile içerisinde yer alan sorun kısa zamanda çözümlenecektir.

Bağcılar Boşanma Avukatı Ücretleri

Bağcılar boşanma avukatı ile hukuki sürecinizi başlatmak, davaların olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlamak için avukata belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu zorlu sürecin her aşamasında avukatınız ilgileneceğinden avukata ödenecek miktarın bilinmesi oldukça yarar sağlayacaktır. Aile hukuku davalarının içeriğine göre avukat ücretleri değişkenlik göstermektedir. Harç ücretleri de bu süreçte ödenecek masraflar arasındadır. Türk Medeni Kanununa hakim Bağcılar boşanma avukatından alınacak hukuki danışmanlık ile oldukça yıpratıcı etkileri olan boşanma süreci çok kısa sürede ve oldukça pratik biçimde tamamlanabilir. Bunun yanı sıra hukuki prosedür en doğru şekilde yürütüleceği için hak ve menfaat kaybı yaşanmasının önüne geçilebilir.

Tıkla Ara