Boşanma hukuku konusundaki deneyim ve bilgiler çerçevesinde Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı talep edebilirsiniz. Anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davaları kapsamında nafaka, tazminat, mal rejiminin tasfiyesi ve velayet gibi konularda avukatlık hizmetleri verilmektedir. Açılan davalarda en etkili sonuçların alınması için sağlanan hukuki destekler ile boşanma planlaması yapılır. Evliliğin yasal olarak sona erdirilmesindeki bu süreç müvekkilin lehine olacak şekilde sonuçlanması hedeflenir. Boşanmak isteyen eşlerin boşanma sonucunda haklarının korunması için hukuki alanda doğru destek alınması çok önemlidir. Avukat nezaretinde boşanma planlamasının yapılması ile istenilen sonuçlar elde edilebilir.

Gaziosmanpaşa Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Boşanma sürecin eşlerin birinin istemesi ile başlayabilir. Aile Mahkemelerince görülen boşanma davaları iki türlüdür. Bunlardan biri anlaşmalı boşanmadır. Bu davalarda yetkili olan mahkeme ise eşlerden birinin yerleşim yerindeki mahkemedir. Ya da eşlerin son altı ay birlikte yaşadıkları yerdeki mahkemeye de başvurular yapılabilir. Bu alanda destek almak için Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı tercihleri yapılabilir. Çekişmeli boşanmaya nazaran anlaşmalı boşanma davaları daha hızlı ve pratik bir şekilde neticeye ulaşır. Boşanma davasının anlaşmalı bir şekilde sonuçlanabilmesi için:

  • Eşler arasında boşanma isteği bakımından ortak bir irade olması
  • En az bir yıldan bu yana evliliğin devam etmesi
  • Boşanma sonrasındaki istekler ve haklar konusunda eşlerin anlaşmış olması gereklidir.

Bu davalarda boşanma protokolü olur. Çocuklar konusunda da anlaşma protokolünde yer alan maddeleri mahkeme değerlendirir. Çocuğun yararına olacak şekilde karara bağlanır. Boşanma protokolü hazırlanırken özenli ve dikkatli olunmalıdır. Çünkü eşleri sürekli olarak bağlayan bu protokol Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı destekleri ile hazırlanabilir.

Gaziosmanpaşa Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma süreci eşlerden birinin boşanma isteği ile başlasa da boşanma kusur oranlarına göre değerlendirerek tesis edilir. Çekişmeli boşanmada eşler arasında ortak bir karar olmaz. Anlaşmalı boşanmaya göre daha uzun sürebilen çekişmeli boşanmalarda kusur araştırmaları yapılır. Mahkeme kusurun kimde olduğunu tespit etmek için tanık bilgisine başvurabilir. Davalarda neden şiddetli geçimsizlik ise dava sonunda kusur oranına göre taraflardan biri diğerine nafaka ya da tazminat ödemekle yükümlü olabilir. Mahkeme eşit kusur tespit etmiş ise taraflar herhangi bir tazminat ya da nafaka ödemeden boşanabilir. Tazminatlar süreklilik oluşturmasa da nafakalar süreklidir. Dava sürerken de tedbir nafakası alınabilir. Bu alanda Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı destekleri alınabilir. Çocuklar için iştirak nafakası ve yoksulluk nafakası bulunur. Bu talepler etkili bir şekilde iletildiğinde mahkeme tarafından kabul edilebilir.

Gaziosmanpaşa Aile Hukuku Avukatı

Boşanma sürecinin kendi lehinize sonuçlanması için hukuki alanda destekler almak çok önemlidir. Aileye ilişkin tüm konularda Türk Medeni Kanununa göre aile hukuku konuların düzenlenmiştir. Boşanma sürecinde neden olursa olsun davalar Aile Mahkemelerinde görülür. İkamet edilen ilde aile mahkemeleri bulunmuyor ise Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurular yapılır. Aile ilişkileri kapsamında yer alan konular arasında:

  • Nişanlanma ve evlenme
  • Boşanma ve mal paylaşımı
  • Aile konutları ve evlat edinme
  • Nafaka ve Velayet
  • Kayyımlık ve Yardım Nafakası yer alır.

Çocuk hakları ve kadın hakları konularından bağımsız olan disiplin evlilik hukuku olarak ta tanımlanabilir. Bu alandaki Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı taleplerinizde tüm aile sorunlarınıza hukuksal düzlemde destekler sağlanır. Bu hukukun temelini Türk Medeni Kanun ile düzenlenen yasal hükümler belirler. Sadece evlilik değil evlilik dışı ortak yaşam, evlilik dışı çocuk gibi konularda bu hukuk düzleminde ele alınır.

Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma sürecinde mahkeme harcı ve Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı ücretleri araştırmaları yapılır. Boşanmalarda bireylerin velayet, tazminat ve nafaka gibi konularda hak kaybına uğramamaları için hukuki danışmanlık desteği alması çok önemlidir. Müvekkilin karşı taraf ile durumuna ve işin zorluğuna göre avukat ücretleri tayin edilir. Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen Avukatlık asgari ücret tarifeleri bulunur. Fiyatlarda bu tarife baz alınarak talep edilir. Çekilmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında da avukat ücretleri farklı olacaktır. Davanın zorluk durumuna göre avukatlar ücret talep eder. Avukatlar açıkça ücret belirtmez. Rekabet yasağı gereğince hukuki danışma için randevu alınır. Bizzat görüşmeler yapılarak ücret konusunda bilgi alınır. Mal paylaşımı boşanma sonrasındaki bir süreçtir. Birbirinden farklı davalardır. Hukuki alanda destekler alarak açılan davalarda mağduriyetlerin oluşmasının önüne geçilebilir.

Meta Etiket: Gaziosmanpaşa Boşanma Avukatı başlıklı içerik, kılavuz niteliğinde hazırlanmış olup başlığa ilişkin akıllarda yer eden sorulara yanıt vermektedir.

Tıkla Ara