Maltepe boşanma avukatı Medeni Kanunda ifade edilen boşanma davalarının tüm gereksinimlerine yanıt verebilecek yetkinlikte bir hukukçudur. Bu tür davaların kendine özgü yanlarının olması nedeni ile kişi haklarının savunulması ya da korunması gerektiğinde hukuki temsilci ile birlikte hareket etmek her zaman avantaj kazandıran bir durumdur.

Aile toplumun en temel yapı taşıdır. Toplum düzeninin sağlanması içinse aile kavramının korunmaya ihtiyacı vardır. Ailenin toplumsal açıdan taşıdığı bu değer sebebi ile kanunlarla koruma altına alındığı görülür.

Çiftler bir evlilik kararı aldığında devlet bu karara müdahale etmez. Kişi iradesine uygun olarak alınabilen evlilik kararı tarafların bağımsızca verebileceği niteliktedir. Bunun yanı sıra aile birliğinin sonlandırılması gerektiğinde devlet hukuki yollara başvurmayı zorunlu kılar. Bu tür bir sorunla karşılaşıldığında tarafların iradesini yeterli bulmayan devlet kanun yolu ile sorunu çözümlemek ister.

Maltepe Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Maltepe boşanma avukatı boşanma davalarında ortaya çıkan anlaşmalı ya da çekişmeli süreçlerde profesyonel anlamda hukuki danışmanlık veren taraftır. Aile birliği çeşitli sebeplerle sonlandırılmak istenebilir. Aldatma, şiddetli geçimsizlik gibi birçok dayanağa göre evlilik birliğinin sonlandırılması talep edildiğinde kişi iradesi devlet tarafından dikkate alınmaz.

Bu durumda mahkemelere başvurmak zorunlu olurken boşanma davası neticesinde eşlerin ayrılmasına izin verilir. Boşanma davaları anlaşmalı veya çekişmeli olarak seyredeceği zaman davanın niteliğine bağlı olarak hareket edilir.

Anlaşmalı boşanmalarda eşler asgari müştereklerde anlaşarak dava açarlar. Taraflardan birinin açacağı davayı diğeri kabul ettiğinde ve karşılıklı iradelerini hâkimin önünde sözlü olarak tekrar ettiklerinde hâkimin kanaat getirmesi durumunda kısa sürede boşanma işlemi gerçekleşebilir.

Eşler dava öncesinde velayet, nafaka ya da mal paylaşımı gibi birçok konuyu kendi aralarında halleder. Bundan dolayı da dava açılmadan önce hukuki danışmanlık alınması önemli hale gelir. Boşanmanın ardından ortaya çıkabilecek pürüzlerin ortadan kaldırılması açısından baştan dikkatli bir yaklaşımla hareket etmek hak kaybı yaşamamak açısından önem taşır.

Maltepe Çekişmeli Boşanma Avukatı

Maltepe boşanma avukatı çekişmeli davalar konusunda da deneyim sahibi bir hukukçudur. Çekişmeli boşanma davalarının süreç olarak daha uzun olması eşlerin arasında yaşanabilecek çekişmeye bağlı olarak şekillenir. Bundan dolayı da çekişmeli davaların kendine özgü ihtiyaçları olur.

Velayet, nafaka ya da mal paylaşımı konusuna eşlerin asgari müştereklerde buluşamaması nedeni ile çekişmeli olabilen boşanma davalarında tanık beyanları gibi delillere gerek duyulabilir. Alanında uzman bir hukukçu ile hareket etmek kişilerin hak kaybı yaşamaması açısından da önemli hale gelir.

Boşanma davalarında bazı ilkelere dayanılarak davalar görülür. Kusur ilkesi, eylemli ayrılık ilkesi, irade ilkesi, elverişsizlik ilkesi ya da temelden sarsılma ilkesi bu davalara dayanak olan ilkelerdir. Boşanma davaları Aile Mahkemesi’ne açılır.

Çekişmeli boşanma davalarının ardından ya da dava sürerken tazminat davaları da açılabilmektedir. Bundan dolayı da kişi haklarının savunucusu olan hukuki bir temsilciden yardım almak her zaman kişiyi avantajlı duruma sokar.

Maltepe Aile Hukuku Avukatı

Maltepe boşanma avukatı hukuki açıdan yetkin bir avukattır. Her tür dava konusunda deneyimleri ile öne çıkarken profesyonel anlamda kendisinden hizmet alınabilir. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davaları anlaşmalı ya da çekişmeli olarak görüleceği zaman her davanın kendine özgü ihtiyaçları olur.

Aile birliğinin temelden sarsıldığı düşünüldüğü zaman mahkemelere başvurulurken hâkimin de bu duruma kanaat getirmesi gerekir. Boşanma hukuki yönü olan bir durum olmasının yanı sıra sosyal açıdan da önemlidir.

Aile birliği kurulurken bunun yaşam boyu süreceği planlanır. Bazı durumlarda eşlerin anlaşmazlık yaşaması aile müessesesinin sonlandırılmasını gerekli kıldığında ise bu kişilerin isteğine göre gerçekleşmez.

Devlet burada eşlerin karşılıklı iradesini yeterli bulmayan taraftır ve Aile Mahkemesi’ne başvurulmasını zorunlu tutar. Aile birliği resmen sonlandırılacağı zaman mahkemelerde çocukların durumu, velayet, nafaka ya da mal paylaşımı gibi çeşitli konular için de kanunlara uygun hareket edildiği görülmektedir.

Maltepe Boşanma Avukatı Ücretleri

Maltepe boşanma avukatı boşanma davalarının tüm gereksinimleri hakkında tecrübeli bir hukukçudur. Bunun yanı sıra kişi hakları savunulacağı zaman profesyonel bir bakış açısı ile hareket ederken deneyimleri ile öne çıkar.

Boşanma davalarının anlaşmalı ya da çekişmeli olmasına bağlı olarak davanın seyrinde değişiklik olurken bu aşamalarda hukuki danışmanlık almak önemlidir. Kişi haklarının en etkili şekilde savunulması avukatlar aracılığı ile mümkün olur.

Başta İstanbul olmak üzere ülkenin her yerinde hukuki danışmanlık almak suretiyle yasal haklarını korumak, deneyimli ve başarılı bir avukat eli ile yargı önünde temsil olunmak isteyen özel ve tüzel kişilere hukuki destekte bulunan Hukuk Ofisimiz, hukuki danışmanlık olarak yetkin ve deneyimli kadrosu ile avukatlık faaliyetleri hizmetini ifa etmektedir.

İlgili Yazılar

Yorum Yapın

Tıkla Ara